Освітлення
Натяжні стелі дозволяють використовувати звичайні лампи розжарювання, галогенні та люмінесцентні (економні). Стандартне їх кріплення в площині полотна вимагає обмеження потужності до 35 Вт – для галогенних та 60 Вт – для ламп розжарювання, а для економних лампочок обмежень не існує.
Лампи розжарювання дають розсіяне рівномірне світло, їх ресурс – близько 1000 годин безперервної роботи. Щоправда, для ванних кімнат це не дуже важливо, оскільки лампочка тут горить приблизно кілька годин на день. При такому режимі вона прослужить рік-півтора, даруючи Вам тепле, комфортне світло.
Галогенні лампи дають спрямоване, точкове світло, ресурс – близько 3 тис. годин. При потужності 35 Вт вони забезпечують таку ж освітленість, як лампочка розжарювання на 60 Вт. Ще вище світловіддача у «галогенок» із дзеркальними відбивачами.
Енергозберігаючі (люмінесцентні) лампи дають розсіяне рівномірне світло, їх ресурс – не менше 10 тис. годин безперервної роботи. При потужності 11 Вт вони забезпечують таку ж освітленість, як галогенна лампочка на 50 Вт. Енергозберігаючі хороші як декоративні світильники, при цьому економія енергії досягає 80%, а термін служби збільшується в 7-12 разів.
LED-лампочка – це звичайна на вигляд лампа, в яку вбудовано багато світлодіодів. Лампочці зі світлодіодом достатньо і 10 Вт, щоб відповідати освітлювальним можливостям лампи розжарювання 100 Вт. Середня тривалість роботи цієї лампи оцінюється в 40-50 тис. годин. Якщо користуватися нею щодня по 5 годин, вона прослужить вам більше 10 років.
Важливо пам'ятати та враховувати, що при монтажі світильників у натяжну стелю, його рівень опускається на 6-8 см – у разі встановлення галогенних та економних світильників, і на 10-12 см – при встановленні світильників з лампами розжарювання.
Точкові світильники для натяжних стель, які представлені нижче, призначені та рекомендовані нами для встановлення в натяжні стелі.